egitmenler-1

Mehpare Şayan Kileci

Çukurova Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezuniyetinin ardından Londra’da Thames Valley Üniversitesi ve City Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine lisans sonrası programlar tamamlayan Mehpare Şayan Kileci, üzerinde hem uzun yıllar eğitim aldığı hem de çok severek yaptığı eğitmenlik işinden dolayı dünyanın en şanslı insanlarından biri olduğuna inanıyor. Bu doğrultuda 1998 yılından bu yana özel sektörde ve üniversitelerde kişisel ve mesleki gelişimle istihdamı artırıcı eğitimler tasarlıyor, veriyor, eğitmen yetiştiriyor, kariyer danışmanlığı yapıyor ve yazıyor. 2006 yılında İtalya Gaziantep Fahri Konsolosu olan Kileci; ticaret, girişimcilik, gastronomi, müzik ve kültür alanlarında iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine yönelik birçok etkinliğin düzenlenmesinde rol aldı. Türkiye ve İtalya arasındaki ekonomik ve sosyo-kültürel ilişkilerin gelişmesine olan katkılarından ötürü 2011 yılında İtalya Cumhuriyeti tarafından Üstün Hizmet Ödülü Cavaliere – Şövalyelik nişanı ile ödüllendirildi. 2008-2013 yılları arasında yürüttüğü TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı sırasında ülkemizi birçok uluslararası platformda temsil ederken kadınların ekonomide görünür kılınması ve bilinçlenmesi için çalıştı. Yayınlanmış kitapları; yetişkin eğitimlerinde oyun rehberi olan “İşimiz Gücümüz Oyun”, iş yaşamında etik ve ahlaklı davranış konularını incelediği “Yeter ki Onursuz Olmasın İş” ile iş ve özel yaşamda güven dolu ilişkiler rehberi olan “Güven”dir. Farklı bakış açısı ve enerjisiyle yetişkin eğitimi alanında katkı sağlayan Kileci’nin mottosu: “İnsan mutluluğu da mutsuzluğu da gittiği yere kendi içinde götürür.”
egitmenler-3

Erdem Ercan

Hayatın Ritmi kurucusu ve Six Seconds Eğitmeni Erdem Ercan, Adler Koçluk Okulu’ndan 2013 yılında mezun oldu. 1.500 saatin üzerinde koçluk tecrübesi ve PCC ünvanı ile üst düzey yöneticilere ve takımlara Koçluk yapıyor. Duygusal Zeka (EQAP&EQAC& EQAT -Six Seconds) ve Beden Dili -Mikro-ifadeler (ETAC&ESAC) uzmanlıklarını 12 yıllık yöneticilik ve 9 yıllık girişimcilik deneyimi ile birleştiriyor. 1.700 saatin üzerinde Eğitim, 950 saatlik Danışmanlık ve 50 saat Konuşma tecrübesiyle yerel ve uluslararası şirketler ile çalışıyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, Teba (1996-1997), Anadolu Efes İçecek Grubu (1998-2005) ve Gilan Mücevherat’ta (2006-2009) yönetici olarak görev aldı. Daha sonra Dymra Gıda (2009-2012) ve Hayatın Ritmi Koçluk-Eğitim-Danışmanlık (2013-…) şirketlerini kurdu. Hayatın Ritmi, 165 ülke, 25 ofis ve ağındaki 65.000 kişi ile dünyanın ilk ve en büyük Duygusal Zeka organizasyonu Six Seconds’ın Türkiye partneridir. Kişilerde ve kurumlarda olumlu değişimi yaratmak için Duygusal Zeka temelli Yönetici-Takım Koçluğu, Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Girişimciliği ile 2009’da Dymra Gıda şirketini kurdu. Yenilikçi ve iyi çalışan bir teslimat sistemi yarattı. Şirketi sektöründe Pazar lideri yaptıktan sonra 2012’de şirket hisselerini sattı. Gilan Mücevherat’ta Koordinatör olarak satış ve satış sonrası ekiplerini (44 kişi) yönetti. Değerlendirme sistemini oluşturdu, satış süreçlerini yeniden organize etti ve operasyonel maliyetleri azalttı. CRM sistemini geliştirdi. Müşteri memnuniyetini %100 arttırdı. Çalışanların gelişimine önem verdi. Anadolu Efes İçecek Grubu’nda Ulusal Özel Müşteri Yöneticisi olarak çalıştı. Satış süreçlerini
geliştirdi, yıllık anlaşmaları tarihi başarılara imza atarak organize etti. Bölge Özel Müşteri Yöneticileri, Saha satış ve Merch elemanları olmak üzere 45 kişilik ekip yönetti. Merch ekiplerinin çalışma düzeninde ve mağaza içi uygulamalarda kalıcı verim sağlayan uygulamalar yaptı. Görevi süresince satış rakamları yıllık %120 büyüdü. Müthiş lansman ve kampanyalara imza attı. 20 yılı aşan Sirtaki deneyimini Eğitmenlik ve Koçluk birikimi ile harmanlayarak “Sirtaki ile Takım Çalışması” eğitimini tasarladı. 20 yılı aşan Tango deneyiminin, Eğitmenlik ve Koçluk birikimi ile harmanı olan ICF onaylı CCE belgeli Tango & Koçluk eğitiminin de John Leary Joyce ile birlikte oluşturdu. Bu eğitim katılımcılar tarafından çok beğenildiği için İstanbul’un yanı sıra Londra ve Budapeşte’de de gerçekleştirildi.
egitmenler-2

Nevin Savran